Huawei zaprezentował FusionSphere 6.0 – system klasy Enterprise, przeznaczony do obsługi usług w chmurze. Nowy system usprawnia zarządzanie wirtualnymi serwerami, publicznymi, prywatnymi i hybrydowymi chmurami oraz NFVI. FusionSphere 6.0 pozwala na korzystanie ze wszystkich kluczowych usług oraz ułatwia ich modyfikację i aktualizację.

raport erp 2024 banner

 
Joy Huang, wiceprezes Huawei IT Product Line, powiedział:
FusionSphere-a zaprojektowano w taki sposób, by pomóc przedsiębiorstwom zmierzyć się z wyzwaniami, jakie napotkają w trakcie różnych etapów transformacji środowiska informatycznego. Dzięki temu, firmy mogą pracować bardziej efektywnie, szybciej reagować na zmiany na rynku oraz obniżać koszty inwestycji w rozwiązania IT.
Podczas projektowania komponentów, struktury oraz całego ekosystemu FusionSphere 6.0 została wykorzystana koncepcja open source. Umożliwia to klientom większą swobodę w kwestii doboru odpowiedniego oprogramowania. Huawei FusionSphere 6.0 jest kompatybilny ze środowiskiem OpenStack, jest zgodny z natywnymi standardami OpenStack oraz obsługuje interfejs programowania aplikacji (API OpenStack).

Opracowany w oparciu o architekturę OpenStack, FusionSphere 6.0 integruje posiadane zasoby i pozwala na centralnie zarządzanie infrastrukturą: fizycznymi serwerami oraz wirtualizatorami, innych producentów. System umożliwia współdzielenie zasobów z konwergentnej puli i automatyczne przydzielanie ich mocy obliczeniowej na żądanie. FusionSphere oferuje również wsparcie w modelu IaaS (infrastruktura jako usługa) zarówno dla najemców, jak i aplikacji wyższej warstwy. Poprzez ujednolicone katalogi usług oraz interfejs API, umożliwia klientom elastyczne skalowanie obciążeń i zasobów.

Joy Huang, wiceprezes Huawei IT Product Line, prezentuje Huawei FusionSphere 6.0 na kongresie HCC2015.

Przy przenoszeniu zasobów do chmury, kluczową kwestią jest poziom bezpieczeństwa platformy danych. Huawei FusionSphere 6.0 dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie odzyskiwania danych, tworzenia kopii zapasowych, które wspierają replikację hosta, replikację oraz odzysk danych w modelu active-active. Dzięki temu, klienci zyskują pewność, że ich dane są bezpieczne, a dostarczane przez Huawei rozwiązanie niezawodne.

Ponadto, wykorzystanie programowalnej sieci komputerowej (SDN) pozwala na zautomatyzowanie zarządzania siecią wirtualną i fizyczną oraz wspiera działanie procesów dedykowanych obsłudze środowiska informatycznego.

Dzięki działaniom na rzecz rozwoju technologii OpenStack, Huwawei uplasował się na 7 pozycji w najnowszej, oficjalnej rewizji pakietu OpenStack - wersji Kilo. Programiści firmy przyczynili się między innymi do rozwoju architektury oraz wyeliminowania wielu błędów.

Huawei podejmuje również inne działania, mające na celu rozwój środowiska open source. Jest jednym z założycieli projektu Open Container Initiative (OCI) oraz Cloud Native Computing Foundation (CNCF).

Dotychczas platforma Huawei FusionSphere została z powodzeniem wdrożona w ponad 80 krajach i regionach, u ponad 1000 klientów z różnych sektorów biznesu. Wśród nich znalazły się firmy telekomunikacyjne, finansowe, organizacje z sektora publicznego i samorządowego, energetyki, transportu, opieki zdrowotnej, edukacji, mediów oraz przemysłu. Dzięki bogatemu doświadczeniu w powyższych branżach, Huawei jest w stanie pomóc przedsiębiorstwom usprawnić procesy transformacyjne w zakresie implementacji rozwiązań chmurowych.

Źródło: Huawei

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin