IBM ogłosiła dzisiaj, że zwycięzcą Wirtualnego Hackathonu IBM, którego zadaniem było stworzenie mobilnej aplikacji marketingowej pod kątem dużych imprez i eventów został Jazzy.pro. Korzystając z chmury IBM, Jazzy.pro będzie mógł rozwinąć możliwości działania swojej aplikacji MoodPath do zarządzania eventami marketingowymi, mierzenia ich efektywności oraz zaangażowania i sentymentu uczestników poprzez automatyczną analizę ich wpisów w mediach społecznościowych.


 
Jako laureat Wirtualnego Hackathonu IBM, Jazzy.pro otrzymał nieodpłatny, 12-miesięcznym dostęp do chmury IBM – w tym infrastruktury chmurowej IBM SoftLayer, oraz platformy do tworzenia aplikacji Bluemix w ramach IBM Global Entrepreneur Program. Dodatkowo Jazzy.pro otrzymał pakiet content marketingowy do promocji wygranej aplikacji o wartości 5 tys. PLN, ufundowany przez Profit House oraz nagrody niespodzianki od firm: Plus Bank oraz Polkomtel.

Zwycięska, opracowana przez Jazzy.pro, aplikacja o nazwie MoodPath, rozwiązuje problem mierzenia efektywności eventu marketingowego i zaangażowania uczestników w jego przebieg. Analizuje również pozytywne i negatywne aspekty wydarzenia w sposób automatyczny, bazując na wpisach uczestników na Twitterze. MoodPath promuje emocjonalnie nacechowane tweety i zachęca do zwiększonej interakcji uczestników w trakcie trwania wydarzenia (na przykład koncertu, konferencji czy festiwalu filmowego).
Wygrana Wirtualnego Hackathonu IBM bardzo nas cieszy i jest kolejnym dowodem na słuszność drogi, jaką wybraliśmy już jakiś czas temu. Jazzy Innovations od zawsze bazowało na ludziach - ambitnym, kreatywnym i zmotywowanym zespole. W nasze firmowe DNA mamy też silnie wpisaną konieczność stawiania na pierwszym miejscu zarówno celów biznesowych klienta, jak i własnych. Jesteśmy nie tylko firmą technologiczną, ale także partnerem doradczym - tak od strony biznesowej, jak i technologicznej, Obecnie staramy się także o grant Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu chcemy opracować technologię, która - w oparciu o rozwiązania IBM Watson - pozwoli na codzienne rozwijanie umiejętności miękkich w firmach IT w trakcie komunikacji z klientem."– mówi Błażej Wojtyła, CEO, Jazzy.pro.
W Wirtualnym Hackathonie IBM wzięło udział ponad 80 uczestników (16 zespołów). Wśród finalistów znaleźli się także: InterSynergy z Łodzi, Chirper z Wrocławia oraz reprezentujący Poznań – NextApps. Hackathon jest częścią inicjatywy IBM Global Entrepreneur Program, mającej na celu identyfikację innowacyjnych startupów. Partnerami pierwszej polskiej edycji były – poza IBM - firmy: Polkomel, Plus Bank i Profit House.
IBM przykłada bardzo dużą wagę do współpracy ze startupami – również w Polsce. W ramach Programu GEP (Global Entrepreneur Program), technologiczne startupy mogą ubiegać się o roczny nieodpłatny dostęp do chmury IBM, która pozwala im skupić się na rozwoju biznesu, zamiast na inwestowanu w infrastrukturę IT – mówi Agnieszka Biłko, Business Development Manager IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Platformę chmurową IBM wyróżniają zaimplementowane narzędzia analityczne IBM Watson, pozwalające rozpoznawać język pisany, mowę oraz obrazy. W tej chwili jest to jedyne tak zaawansowane rozwiązanie analityczne na rynku.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy zostać Partnerem Wirtualnego Hackathonu IBM, gdyż Plus zawsze angażuje się w innowacyjne rozwiązania ułatwiające klientom życie. Już dziś Polacy mają ponad 19 milionów smartfonów, na których codziennie działa od kilku do kilkunastu aplikacji mobilnych. Ta liczba cały czas systematycznie rośnie, a również coraz więcej codziennych spraw jest załatwianych z wykorzystaniem aplikacji w telefonie komórkowym. Cieszy więc nas bardzo, że mamy w Polsce tak wielu młodych, zdolnych i myślących biznesowo programistów oraz deweloperów. Gratulujemy zwycięskiemu zespołowi Jazzy.pro i trzymamy kciuki za pierwsze komercyjne wdrożenia ich aplikacji. – mówi Krzysztof Wadas, Ekspert ds. Rozwoju Biznesu, Polkomtel Sp. z o.o.
Pierwsza edycja Wirtualnego Hackathonu IBM trwała 30 dni, a jej finał miał miejsce w Warszawie. Projekt skierowany był do wszystkich innowacyjnych i kreatywnych programistów z Polski. Ich zadaniem było stworzenie mobilnej aplikacji marketingowej pod kątem dużych imprez i eventów, takich jak koncerty oraz spotkania dużych grup klientów biznesowych i indywidualnych. Wszyscy uczestnicy Hackathonu otrzymali dostęp do mentorów, będących ekspertami branżowymi.

Źródło: IBM

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin