Aby nadal pomagać wszystkim organizacjom w uzyskaniu pozycji eksperta w dziedzinie danych i ich analizy, firma Oracle wprowadziła na rynek swoją pierwszą ofertę Oracle Analytics for Applications przeznaczoną dla aplikacji Oracle ERP Cloud.


 

Rozwiązanie Oracle Analytics for Fusion ERP jest oparte na zaawansowanej platformie analitycznej Oracle Analytics Cloud oraz pierwszej w branży autonomicznej bazie danych (Oracle Autonomous Data Warehouse). Zapewnia integrację z chmurą Oracle ERP Cloud, wbudowany strumień danych, model danych oraz KPI oparte na najlepszych procedurach. Dzięki analizom opartym na automatycznym uczeniu klienci mogą monitorować i poprawiać wydajność biznesową oraz podejmować skoordynowane decyzje i w spójny sposób łączyć ze sobą dane w obrębie całego przedsiębiorstwa.

Nasi klienci oraz cała branża oczekują narzędzi analitycznych, które przenikną całe przedsiębiorstwa i zapewnią łatwy dostęp do zaawansowanych analiz” — powiedział T.K. Anand, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Analytics. „Wprowadzając Oracle Analytics for Applications, udostępniamy dane i narzędzia analityczne ludziom, którzy ich potrzebują, od szeregowych pracowników do członków zarządu. W ten sposób umożliwiamy każdemu odegranie aktywnej roli w zwiększaniu wyników finansowych przedsiębiorstwa.


Oracle Analytics for Fusion ERP obejmuje konsole i wizualizacje dostępne poprzez chmurę Oracle Analytics Cloud, łączące całe przedsiębiorstwo i ujednolicające wskaźniki KPI w różnych działach dla zapewnienia całościowego wglądu w wyniki firmy. W przyszłości rozwiązanie Oracle Analytics for Applications zostanie uzupełnione o dalsze integracje i wbudowane treści dla innych aplikacji Oracle Cloud, w tym aplikacji w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), obsługi klienta (CX) i zarządzania łańcuchem dostaw (SCM).

Dzięki czołowym funkcjom analitycznym Oracle połączonym w pakiet na potrzeby ERP nasze zespoły uzyskają widoczność i możliwości personalizacji potrzebne nam do usprawnienia współpracy w całym naszym przedsiębiorstwie” — powiedział Bill Roy, dyrektor ds. zarządzania wydajnością przedsiębiorstwa i analizy danych w firmie Western Digital. „Jego wdrożenie jest bardzo szybkie, a bezproblemowa integracja z Oracle ERP Cloud oraz wbudowane treści przyniosą naszym zespołom duże korzyści.


Oracle Analytics for Applications obejmuje strumień danych i hurtownię danych w pełni zarządzane przez Oracle, gotowy do użycia model semantyczny oraz zintegrowany interfejs użytkownika i konsole dla użytkowników biznesowych, funkcji i procesów. Rozwiązanie można rozszerzać i dopasowywać do swoich potrzeb. Zapewnia ono bezproblemowy dostęp do wniosków z analiz w chmurze, na komputerach biurkowych oraz urządzeniach mobilnych. Klienci mogą również łączyć dane ze źródeł zewnętrznych ze swoimi danymi Oracle ERP Cloud. Wszyscy użytkownicy z poszczególnych działów mają też dostęp do wbudowanych treści biznesowych i wniosków z analiz. Dzięki wbudowanemu strumieniowi danych, modelom danych oraz funkcjom autonomicznej bazy danych rozwiązanie Oracle Analytics for Applications nie wymaga projektowania bazy, dostrajania, ETL czy modelowania.

Autor: Patryk Jaworski

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin