Współpraca dotyczy dwóch wpływowych liderów, firmy PTC z jej wiodącym w branży rozwiązaniem do optymalizacji części zamiennych Servigistics oraz firmy IFS z jej najlepszymi w klasie rozwiązaniami do zarządzania serwisem w terenie, zarządzania aktywami i remontami w sektorze lotnictwa i obrony.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, oraz PTC zawarły ostateczną umowę w sprawie strategicznej współpracy. Oczekuje się, że podniesie ona wartość dla klientów, którzy wyróżniają swoją markę doskonałą obsługą serwisową i gotowością zasobów w takich gałęziach, jak sektor lotnictwa i obrony, przemysł ciężki i zaawansowane technologie.

IFS i PTC zintegrują rozwiązanie do zarządzania częściami zamiennymi PTC Servigistics® Service Parts Management z rozwiązaniami IFS Field Service Management™, IFS Applications™ i IFS Maintenix™. Połączona oferta pozwoli firmom wydłużyć czas sprawności sprzętu i zwiększyć dostępność części zamiennych, a także poprawić wydajność świadczenia i realizacji usług.

Z entuzjazmem podchodzimy do współpracy z firmą IFS nad integracją naszych rozwiązań oraz przekraczania nowych granic innowacyjności w świadczeniu usług serwisowych” – powiedział Leslie Paulson, dyrektor generalny Servigistics Business Unit. „Posiadanie odpowiedniej części w odpowiednim miejscu i czasie nigdy nie było ważniejsze. Z radością współpracujemy z IFS, aby umożliwić firmom wyróżnienie ich usług serwisowych i remontowych na tle konkurencji.


Servigistics to zdecydowanie najbardziej sprawdzone, wiodące w branży rozwiązanie do optymalizacji części zamiennych. Uważamy, że zintegrowanie naszych rozwiązań będzie motorem znaczącej transformacji powiedział Marne Martin, prezes IFS Service Management


Scott Helmer, prezes jednostki biznesowej Aerospace & Defense w firmie IFS, dodał:

Poprzez połączenie kompetencji IFS w branży A&D obejmującej ląd, morze i powietrze, ze znakomitą funkcjonalnością Servigistics w zakresie optymalizacji części, wyznaczamy nowy standard planowania i realizacji prac remontowych, napraw i przeglądów cennych zasobów firm z tej branży.


W dzisiejszej szybko ewoluującej gospodarce nie ma miejsca na błędy w przypadku awarii sprzętu o kluczowym znaczeniu. Organizacje skupione na dbaniu o jak najlepsze zaspokojenie potrzeb swoich klientów muszą nauczyć się w miarę możliwości unikać przestojów dzięki inteligentnym, sieciowym produktom i platformom internetu rzeczy, np. przemysłowej platformie ThingWorx®, a w razie potrzeby szybko i wydajnie przywracać sprawność sprzętu. Konieczne jest wysłanie odpowiedniego serwisanta lub odpowiednich części we właściwe miejsce, a zapewnienie dostępności najważniejszych części zamiennych jest priorytetem w celu dokonania naprawy za pierwszym razem i zadowolenia klientów.

Komentując korzyści dla branży zarządzania serwisem w terenie wynikające z zawarcia umowy, Aly Pinder, dyrektor programu Service Innovation & Connected Products w firmie IDC, stwierdził:

Współpraca pomiędzy firmami PTC i IFS łączy dwa kluczowe aspekty serwisu — realizację usług w terenie i zarządzanie częściami zamiennymi. Aby zachować konkurencyjność i zapewnić lepszą obsługę serwisową, niezbędna jest dostępność odpowiedniej części zamiennej, tak by serwisant mógł szybko rozwiązać problem już podczas pierwszej wizyty. Zintegrowanie tych dwóch rozwiązań może pomóc producentom i organizacjom serwisowym w efektywnym rozwiązywaniu problemów klientów.


Adan Deroche, zastępca dyrektora działu Customer Care Operations w firmie Sysmex America Inc. powiedział:

Osiągaliśmy korzyści z niezależnej współpracy z firmami Servigistics i IFS. Bardzo chętnie sprawdzimy teraz, jaki efekt synergii przyniesie ich integracja.


itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin