Stokke, norweski producent dziecięcych mebli i wózków, zainwestował w Infor CloudSuite M3. Wdrażana w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji aplikacja pomoże firmie Stokke poradzić sobie ze złożonością operacji i zapewnić, że strategia IT będzie służyła rozwojowi biznesowemu a nie utrzymaniu technicznemu. Dostarczone przez lokalnego partnera wdrożeniowego Infor – firmę Merit – rozwiązanie Infor CloudSuite M3 jest najnowszą wersją systemu Infor działającego w Stokke od wielu lat.
Wraz z rozwojem firmy Stokke zwiększała się złożoność infrastruktury informatycznej. Doprowadziło to do krytycznej potrzeby bycia na bieżąco z najnowszymi systemami, które pozwolą uniknąć długotrwałych i fragmentarycznych projektów modernizacyjnych, nie służących rozwojowi biznesu. Wdrożone za pośrednictwem chmury oprogramowanie Infor CloudSuite M3 nie tylko zapewni firmie Stokke korzystanie z aktualnej technologii, ale także pomoże uzyskać znaczne oszczędności w porównaniu z tradycyjnym lokalnym rozwiązaniem.
Źródło: www.i-pcc.pl
Nasza decyzja, aby przejść do chmury, była zarówno wymuszona, jak i prosta” – wyjaśnił Rolf Waage, dyrektor ITC w firmie Stokke. “Mamy globalny dział IT złożony z zaledwie dziewięciu osób, nie chcemy więc zajmować się problemami z centrum danych ani sprawami takimi jak tworzenie kopii zapasowych, przechowywanie lub zarządzanie aplikacjami. Tym właśnie powinien zająć się nasz partner technologiczny. Podobają nam się pewne dodatkowe ulepszenia funkcjonalności, takie jak np. strony główne użytkownika oparte na roli, ale nasza decyzja w znacznym stopniu wzięła się z potrzeby zwiększenia dostępności i dostosowania zasobów IT w ciągłym procesie wprowadzania innowacji na rynek.
Producenci tacy jak Stokke zmagają się z bardzo poważnymi problemami skali, w których zarządzanie wieloma aplikacjami i punktami infrastruktury może odwrócić uwagę działu IT od wspierania innowacji w przedsiębiorstwie” – powiedział Johan Made, dyrektor zarządzający Infor EMEA (region północny). “Technologia chmury oferuje atrakcyjną alternatywę dla zawyżonych kosztów i braku elastyczności, które mogą pojawić się w przypadku lokalnego użytkowania systemów. Chmura pozostawia działowi informatycznemu swobodę w zakresie wprowadzania innowacji i pomaga w transformacji procesów w przedsiębiorstwie, tworząc silną przewagę nad konkurencją.
Źródło: www.i-pcc.pl