IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował o swoich wynikach finansowych za cały rok zakończony 31 grudnia 2018 roku.

Wyprzedzamy dużych i średnich konkurentów w segmencie ERP, a nasze dobre wyniki finansowe za rok 2018 stanowią tego odzwierciedlenie. Głównymi czynnikami naszego wzrostu w kolejnym roku będą rozwiązania dla sektora lotnictwa i obrony, rozwiązanie IFS Field Service Management do zarządzania serwisem w terenie oraz system IFS Applications. Tym innowacjom towarzyszyć będzie pełne zobowiązanie do dalszego podważania status quo, a jednocześnie zapewnienia obsługi klienta na światowym poziomie. Bazując na osiągniętej w 2018 roku dynamice, wkraczamy w rok 2019 z nowym poczuciem celu i przyszłości, której kierunek nadają nasi klienci - skomentował Darren Roos, prezes korporacji IFS.

  • Wzrost przychodów z usług w chmurze i SaaS o 300% r/r
  • Przychody netto skoczyły o 23% r/r do poziomu 606 mln USD
  • Przychody z licencji wzrosły o 22% r/r, napędzane wzrostem organicznym w branży
  • Przychody z usług utrzymania wzrosły o 13% r/r
  • Przychody z usług wdrożeniowych poszły w górę o 10% r/r
  • Wysoki poziom inwestycji przy znacznym wzroście dochodów: wskaźnik EBITDA wyniósł 21%, osiągając 27% wzrost r/r


Nasze wyniki finansowe w 2018 roku są świadectwem działalności opartej na innowacyjności i niesłabnącym zaangażowaniu w dostarczanie rozwiązań ukierunkowanych na klienta. W ten sposób wyróżniamy się na tle konkurencji. Dzięki wzrostowi o 300% sprzedaży usług w chmurze oraz zwiększeniu o 23% przychodów netto w stosunku do roku 2017, wyprzedzamy rynek ponad trzykrotnie - dodała Milena Roveda, dyrektor finansowy IFS


Wyniki działalności: najważniejsze dane finansowe i operacyjne za rok obrotowy 2018

Za sprawą dwucyfrowego powiększenia przychodów ze sprzedaży produktów, przychody netto poszybowały w górę o 23%, pozostawiając w tyle prognozowany 7% wzrost rynku. Usługi w chmurze i SaaS zanotowały wzrost przychodów o imponujące 300%.

Takie wyniki nie zdarzają się samoistnie. W 2018 roku zrealizowano szereg dużych projektów transformacyjnych, których wyraźnym celem było ułatwienie globalnego wzrostu i podnoszenie poziomu satysfakcji klientów. Projekty objęły harmonizację obsługi klienta i pomocy technicznej wraz z dalszym poszerzaniem przez IFS swej obecności w segmentach średnich i dużych przedsiębiorstw. Rok 2018 to także wdrożenie kluczowych produktów, w tym systemu IFS Applications 10, rozwiązania IFS Field Service Management 6 oraz opartych na usługach SaaS rozwiązań z gamy produktów dla sektora lotnictwa i obrony.

Te spektakularne wyniki zostały poprzedzone przez mianowanie Darrena Roosa na stanowisko prezesa korporacji IFS na początku 2018 roku. Aby uzupełnić globalne kierownictwo, Roos zatrudnił utalentowanych menedżerów z najbardziej znanych marek technologicznych, takich jak SAP, Oracle, Software AG i Hewlett Packard.

Christian Pedersen, który objął stanowisko Chief Product Officer we wrześniu 2018 roku, koncentruje uwagę IFS na inwestowanie w praktyczne, ale przyszłościowe technologie. Inni nowi wizjonerzy zatrudnieni w firmie to m.in. Milena Roveda jako Chief Financial Officer, Jane Keith jako Chief People and Culture Officer oraz Michael Ouissi jako Chief Customer Officer.W nowy 2019 rok firma IFS weszła z organizacją przygotowaną na skalowanie działalności, nieustannie dostarczając firmom na całym świecie praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw.

Więcej informacji na stronie www.ifsworld.com/corp/company/financial-results/

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin