Polscy przedsiębiorcy osiągają coraz więcej spektakularnych sukcesów na rynkach zagranicznych. Nie brakuje wśród nich firm ze Śląska, które reprezentują ten region na całym świecie. Jedną z nich jest Senetic, który za swoje osiągnięcia w ekspansji zagranicznej został nagrodzony w organizowanym przez PwC i Puls Biznesu konkursie „Polska Firma — Międzynarodowy Czempion”.
 
Konkurs jest objęty patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Jego celem jest wyróżnienie firm, które najlepiej radzą sobie na światowych rynkach, budując markę Polski na arenie międzynarodowej. W siódmej edycji wydarzenia rywalizowały przedsiębiorstwa usługowe, producenci, przedstawiciele branży FMCG czy IT.

Znalazła się wśród nich katowicka firma Senetic, której działalność skupia się na dostarczaniu rozwiązań chmurowych, oprogramowania oraz narzędzi do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej. Rok temu firma również otrzymała wyróżnienie w konkursie. Tegoroczna nagroda podkreśla konsekwentną ekspansję i zaangażowanie w globalny rozwój. Nagrody trafiły też m.in. do firm CCC czy Amica.
Naszym celem jest wspieranie firm na całym świecie i dostarczanie im najlepszych na rynku produktów i usług. Za każdym razem chcemy przekraczać oczekiwania naszych klientów w zakresie ich obsługi. Najważniejsze jest dla nas budowanie zaangażowanego zespołu, który niezależnie od miejsca pracy, współdzieli z nami te wartości – tłumaczy Łukasz Bojar, wiceprezes Senetic.
W konkursie uczestniczyły polskie firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat inwestowały za granicą, dynamicznie podnosząc sprzedaż i zwiększając udział w rynku globalnym. Senetic posiada już 27 oddziałów na świecie, z których dostarcza produkty i usługi do 111 krajów. W przyszłym roku będzie obchodzić 10-lecie istnienia i już teraz zapowiada, że firmę stać na wiele więcej.
W kolejnym roku chcemy umocnić swoją pozycję na aktualnych rynkach oraz dostarczyć produkty i usługi do ponad 150 krajów. Za dwa lata chciałbym móc powiedzieć, że Senetic posiada klientów w każdym kraju na świecie - podsumowuje Łukasz Bojar.
Źrodło: www.senetic.pl

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin