Duży popyt na usługi chmurowe sprawił, że Oracle zamierza znacznie rozbudować swoją platformę Oracle Cloud Infrastructure. Firma zaprezentowała również zaktualizowany globalny plan rozwoju regionów centrów przetwarzania danych. Dzięki swoim nowoczesnym regionom chmurowym Oracle jest w stanie zapewnić najszerszy i najszybciej rozwijający się pakiet aplikacji chmurowych na rynku, jak również bazę danych Oracle Autonomous Database — a wszystko to oparte na jej infrastrukturze chmurowej klasy korporacyjnej.

Firma Oracle zbudowała chmurę, która nadaje się najlepiej do przetwarzania najważniejszych obciążeń biznesowych na świecie. Obciążenia te wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa w celu zaspokojenia rosnącego popytu na wyjątkową wydajność w korzystnej cenie — a większość tych obciążeń nie została jeszcze przeniesiona do chmury — powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle, szef działu rozwoju produktów Oracle Cloud Infrastructure.
Dzięki tym ulepszeniom Oracle udostępnia bezpieczną infrastrukturę o znaczeniu newralgicznym, na której klienci mogą bez obaw uruchamiać aplikacje biznesowe. Poniżej prezentujemy nowości w zakresie platformy Oracle Cloud Infrastructure:

Udoskonalone zabezpieczenia: Wprowadzając nowe zintegrowane zabezpieczenia, firma Oracle zwiększyła swoje zaangażowanie w dostarczanie klientom chmurowym kompleksowych zabezpieczeń. Ma to na celu walkę z zaawansowanymi cyberzagrożeniami za pomocą wielu warstw ochrony. Usługa Key Management Service (KMS) umożliwia kontrolę szyfrowania danych, zintegrowane rozwiązanie Cloud Access Security Broker (CASB) monitoruje bezpieczeństwo konfiguracji i egzekwuje związane z nim reguły, Web Application Firewall (WAF) chroni środowisko przedsiębiorstwa przed atakami na ruch w sieci WWW, a Distributed Denial-of-Service (DDoS) nie dopuszcza do zakłócania pracy aplikacji przez cyberprzestępców.

Plan rozwoju regionów chmurowych: Aby nadal zaspokajać potrzeby swoich klientów i partnerów, firma Oracle przedstawiła plan rozwoju regionów chmurowych. Do końca przyszłego roku firma otworzy dodatkowe regiony w Australii, Kanadzie, Europie, Japonii, Korei Południowej, Indiach, Brazylii, na Bliskim Wschodzie oraz w Stanach Zjednoczonych. Uzupełni to dotychczasową sieć, składającą się z ponad 30 lokalizacji i ponad 300 czujników na całym świecie.

Rozszerzenie bazy danych Autonomous Database: Oracle zaprezentował nowe funkcje z dedykowaną infrastrukturą chmurową Oracle Exadata dla najnowszej wersji usługi chmurowej Oracle Autonomous Database — Oracle Autonomous Transaction Processing (ATP). ATP działa na infrastrukturze Oracle Cloud i umożliwia poszczególnym działom przedsiębiorstwa lub zespołom programistów wdrażanie ich własnych aplikacji lub projektów programistycznych w dedykowanym „środowisku podobnym do chmury prywatnej” w chmurze Oracle Cloud.

Otwartość: Aby nadal angażować się w tworzenie otwartych rozwiązań oraz ze względu na rozszerzoną współpracę z fundacją Cloud Native Computing Foundation (CNCF) i organizacją Cloud Security Alliance (CSA), firma Oracle dołączyła do stowarzyszenia Internet Society (ISOC) i Internet Infrastructure Coalition (i2Coalition). Oracle będzie kluczowym członkiem tych organizacji zajmujących się infrastrukturą internetową, a jej celem będzie rozwijanie globalnej polityki dotyczącej Internetu, realizacja programów edukacyjnych oraz udział w szeregu grup roboczych i imprezach branżowych.

Kompetencje w dziedzinie rozwiązań korporacyjnych: Firma Oracle wprowadziła nowy, zintegrowany interfejs dla swoich partnerów i klientów, który ułatwia im publikowanie i wdrażanie aplikacji z giełdy Oracle Cloud Marketplace na platformie Oracle Cloud Infrastructure.

Aplikacje o znaczeniu newralgicznym: Oracle Cloud Infrastructure zapewnia klientom wydajność potrzebną do przetwarzania współczesnych obciążeń o znaczeniu newralgicznym. W ostatnich testach infrastruktura ta pokonała konkurencję w zakresie wydajności. A ponieważ jej ceny są przejrzyste i skalowalne, Oracle jest liderem rynku zarówno pod względem ceny, jak i wydajności.

Źródło: www.oracle.com

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin