Firmy w sektorze usługowym, produkcyjnym i energetycznym uwzględniają cyfrową transformację w swoich budżetach, realizując projekty w dziedzinie analityki, mobilności, internetu rzeczy (IoT) oraz innych rozwiązań technologicznych.

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, opublikował raport zawierający podsumowanie 200 ankiet wypełnionych przez menedżerów firm produkcyjnych z Ameryki Północnej. Wynika z niego, że ponad połowa respondentów spodziewa się zwiększenia w ciągu dwóch kolejnych lat budżetów przeznaczonych na działania związane z transformacją cyfrową.

Badanie IFS wskazuje także, że dokonano już znaczących inwestycji w obszarze transformacji cyfrowej. Dzięki nim liczba firm, które deklarują wysoki lub bardzo wysoki stopień gotowości swojego oprogramowania do podjęcia wyzwań związanych z transformacją cyfrową, zwiększyła się od badania przeprowadzonego w 2015 roku aż o 26 procent. Opierając się na wynikach badania, IFS uważa, że proces transformacji cyfrowej będzie przebiegał w kolejnych latach coraz szybciej, ponieważ jedynie 5 procent respondentów oczekiwało zmniejszenia swoich przeznaczonych na ten cel budżetów.

Wyniki uzyskane przez IFS potwierdzają także badania przeprowadzone przez firmy analityczne, wykazujące znaczny wzrost poziomu inwestycji dotyczących transformacji cyfrowej. Według badania firmy IDC – globalne wydatki ponoszone na transformację cyfrową osiągną do roku 2019 poziom 1,7 biliona USD, tj. zwiększą się o 42 procent w stosunku do roku 2017. „Wyniki 2018 Gartner Digital Business Survey* wskazują, że 59 procent firm z sektora MŚP zamierza zrealizować swoje cyfrowe ambicje zarówno poprzez optymalizację, jak i transformację swojej działalności i przystosowanie jej do wymogów ery cyfrowej”.
Liczba firm, które deklarują gotowość na transformację cyfrową, jest obecnie dużo większa niż przed rokiem – powiedział Rick Veague, dyrektor IFS ds. technologii na region Ameryki Północnej. „To niemożliwe, by 20% firm działających na rynku zmieniło swoje systemy do zarządzania działalnością przedsiębiorstwa w ciągu zaledwie roku. Określenie wymogów danego projektu, wybór odpowiedniej technologii i proces realizacji trwają o wiele dłużej. Niektóre spółki musiały już wcześniej rozpocząć wdrażanie projektów, które teraz stały się rzeczywistością. W ciągu tego roku zdecydowanie wzrósł jednak udział firm, które są bardziej świadome dostępnych możliwości. Wdrożenie technologii pozwalających na zwiększenie dostępności usług, takich jak rozwiązania mobilne, a także w coraz większym stopniu internet rzeczy – zapewnia wiele natychmiastowych korzyści. Dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw dostosowali już swoją ofertę do nowych technologii. Dlatego też możemy spodziewać się, że proces wprowadzania zmian ulegnie zdecydowanemu przyspieszeniu. Ci, którzy nie będą zmieniać się tak szybko, jak ich konkurenci, pozostaną w tyle.
Badanie rzuca również światło na to, jakie rodzaje projektów związanych z transformacją cyfrową zostały uwzględnione w budżetach respondentów. Firmy biorące udział w badaniu najczęściej wymieniały w tym kontekście projekty z dziedziny analityki i mobilności.

Źródło: www.ifsworld.com

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin