Usługa Oracle Blockchain Cloud, której pionierską wersję wdrożyło wiele przedsiębiorstw na całym świecie, od dzisiaj jest już powszechnie dostępna. Za jej pomocą przedsiębiorstwa mogą łatwo budować sieci blockchain, aby zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność transakcji oraz śledzić towary w łańcuchach dostaw na skalę globalną. Platformę Oracle Blockchain wdrożyło już wiele globalnych korporacji, w tym Arab Jordan Investment Bank, CargoSmart, Certified Origins, Indian Oil, Intelipost, MTO, Neurosoft, Nigeria Customs, Sofbang, Solar Site Design oraz TradeFin.


 
Blockchain ma potencjał do tego, aby całkowicie przekształcić sposób prowadzenia działalności we wszystkich branżach dzięki zapewnieniu bezpieczniejszych oraz bardziej przejrzystych, wydajnych i opłacalnych interakcji. Usługa Oracle Blockchain Cloud to jedyna usługa blockchain na rynku, która udostępnia klientom platformę programistyczną umożliwiającą im budowanie ich własnych sieci oraz szybką integrację z używanymi przez nich aplikacjami Oracle SaaS i aplikacjami innych firm, jak również z innymi sieciami blockchain oraz usługami Oracle PaaS. Platforma blockchain Oracle wykorzystuje wieloletnie doświadczenie Oracle w różnych branżach oraz jej rozbudowaną sieć partnerów do tego, aby w niezawodny sposób współużytkować i realizować zaufane transakcje z dostawcami, bankami i innymi parterami handlowymi w technologii blockchain.
Blockchain może być jedną z najbardziej przełomowych technologii naszego pokolenia — powiedział Amit Zavery, wiceprezes Oracle, szef działu produktów Oracle Cloud Platform. Z wielkim zadowoleniem informujemy o dostępności usługi Oracle Blockchain Cloud. Stanowi ona owoc wielu lat badań i rozwoju wspólnie z naszymi cenionymi partnerami i klientami. Dzięki platformie Oracle przedsiębiorstwa mogą rozszerzać swoją działalność, eliminować niepotrzebne procesy oraz prowadzić transakcje w sieciach rozproszonych łatwiej, przejrzyściej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej.
Platforma blockchain Oracle jest oparta na technologii Hyperledger Fabric opracowanej przez Linux Foundation i wyposażona w rozwiązania do zarządzania tożsamością i śledzenia zdarzeń, usługi w zakresie infrastruktury oraz interfejs REST proxy, a także operacyjne narzędzia do monitorowania co przyspiesza konfigurację i ułatwia ciągłe doskonalenie. Oracle Blockchain Cloud to zarządzana usługa chmurowa z umową SLA określającą dostępność na poziomie 99,95%. Ma ona wbudowane funkcje wysokiej dostępności, jak również funkcje ciągłego tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych. Wykorzystuje możliwości integracji z platformą Oracle Cloud w zakresie zarządzania interfejsami API, integracji aplikacji wszystkich rodzajów oraz tworzenia aplikacji. Ponadto Oracle dostarcza nowe aplikacje pozwalające na użycie technologii blockchain do typowych zastosowań takich jak śledzenie transakcji, określenie pochodzenia, czy zarządzanie gwarancjami. Możliwość szybkiego podłączania aplikacji Oracle i aplikacji innych firm zapewnia szybszą integrację z procesami biznesowymi, znacznie skracając czas wprowadzania produktów na rynek i pomnażając przy tym korzyści ze stosowania blockchain w popularnych aplikacjach.

Technologia blockchain może wywrzeć wpływ na wiele branż, takich jak usługi finansowe, transport, przedsiębiorstwa energetyczne, handel i globalne łańcuchy dostaw, telekomunikacja oraz sektor publiczny. Wiele organizacji, w tym szereg konsorcjów branżowych, już teraz używa usługi Oracle Blockchain Cloud, aby upraszczać transakcje, śledzić towary w łańcuchach dostaw i obniżać koszty.

Źródło: www.oracle.com

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin