Firma itelligence rozpoczęła wdrożenie pakietu oprogramowania biznesowego nowej generacji SAP S/4HANA w Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o. Wdrożenie zostało poprzedzone szczegółową analizą przedwdrożeniową.


Zakres projektu obejmuje wdrożenie SAP S/4HANA w obszarze produkcji, logistyki, zarządzania zasobami ludzkimi, finansów i controllingu. Na czas wdrożenia rozwiązania Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o. powierzy hosting systemu data center itelligence w Tarnowie Podgórnym.

Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o. produkująca chrzany, musztardy, ketchupy i sosy oraz surowe i rafinowane oleje roślinne w zakładach w Radziejowicach i Puchałach, powstała po przejęciu polskiej firmy Mosso Kwaśniewscy przez japońską spółkę Kewpie Corp., która dzięki zakupowi zyskała swoją pierwszą bazę produkcyjną w Europie. Nowi właściciele rozpoczęli stopniowe dostosowywanie zakładów w Polsce do japońskich standardów wprowadzając usprawnienia przy jednoczesnym ulepszaniu zarządzania przedsiębiorstwem. Jedną z kluczowych decyzji w tym zakresie była decyzja o wyborze nowego systemu wspierającego zarządzanie i obsługującego kluczowe procesy biznesowe z wykorzystaniem najlepszych praktyk branży spożywczej.
Przebieg i wyniki analizy przedwdrożeniowej jasno pokazały nam, jakie korzyści odniesiemy wdrażając pakiet S/4HANA. Rozwiązanie usprawni produkcję jednocześnie przygotowując spółkę na dalszy rozwój. Wdrożenie w spółce polskiej traktujemy jako modelowe dla całej grupy Kewpie na świecie. Jest to możliwe dzięki międzynarodowemu partnerowi i sprawdzonej metodyce wdrożenia – powiedziała Ilona Wilczyńska, Finance & HR Director w Mosso Kewpie Poland Sp. z o.o.
SAP S/4HANA to innowacyjne rozwiązanie z tzw. „digital core”, oparte o platformę SAP HANA. SAP S/4HANA umożliwia uproszczenie i optymalizację procesów biznesowych oraz podejmowanie szybkich decyzji w oparciu o dane i analizy w czasie rzeczywistym. Jest dopasowane do ról, intuicyjne, dostępne na urządzeniach mobilnych, oraz pozwala na adaptację nowych technologii takich jak Internet Rzeczy czy Big Data. Dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa, takie jak Mosso Kewpie Poland sięgają po takie rozwiązania bo dzięki nim mogą odpowiadać na potrzeby rynku i zyskać przewagę konkurencyjną. – wyjaśnia Grzegorz Górkiewicz, Sales manager w itelligence Sp. z o.o.
Docelowo wdrożone rozwiązanie będzie obsługiwało ok. 40 użytkowników. Start produktywny planowany jest na 2018 r.

Źródło: itelligence

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin