GT85 Polska, producent myjni przemysłowych oraz maszyn dla przemysłu, wdrożył system Impuls EVO wspierający zarządzanie przedsiębiorstwem. To kolejna już firma, która zdecydowała się na wymianę systemu ERP ze względu na szybki rozwój biznesu i niewystarczającą funkcjonalność wykorzystywanego do tej pory oprogramowania.

raport erp 2024 banner

 
GT85 Polska, to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Polsce, wyróżniona w ostatnim czasie m.in. przez miesięcznik Forbes oraz Puls Biznesu. Założone w 1999 r. przedsiębiorstwo, będące na początku przedstawicielstwem angielskiej firmy produkującej smary, w 2007 r. zmieniło profil swojej działalności tworząc pierwsze myjnie ultradźwiękowe. Następnie dwukrotnie - w 2011 r. oraz 2014 r - modernizowało i rozbudowywało park maszynowy. Zaczęło rozwijać się na tyle szybko, że wymiana systemu stała się nieodzowna
Do niedawna z powodzeniem używaliśmy konkurencyjnego systemu ERP we wszystkich obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jednak rozwój naszej działalności w kierunku produkcji urządzeń myjących pociągnął za sobą konieczność wykorzystania znacznie bardziej wyspecjalizowanego rozwiązania wspierającego produkcję. Istniejący system przestał już wystarczać - opowiada Grzegorz Niezgoda, technolog budowy maszyn w GT85 Polska i lider wdrożenia.
Firma zdecydowała się na wdrożenie systemu Impuls EVO dostarczonego przez śląską firmę BPSC.
Na oprogramowanie BPSC zdecydowaliśmy się po wielu konsultacjach z firmami produkcyjnymi, które z powodzeniem wykorzystują system tej klasy – dodaje Grzegorz Niezgoda z GT85 Polska.
Produkcja na sterydach

Zakres projektu obejmował implementację modułów: CRM, gospodarka materiałowa, finanse i księgowość, kadry i płace, zarządzanie produkcją oraz dystrybucję. W związku z chęcią poprawy zarządzania samą produkcją, firma zdecydowała się na wdrożenie MOM czyli Mobilnego Obrotu Magazynowego, Elektronicznej Rejestracji Procesu Produkcji oraz Raportu PZM, narzędzia sprawdzającego się w bilansowaniu potrzeb przedsiębiorstw, których technologia produkcji zawiera sporą ilość półwyrobów, tak jak w przypadku GT85 Polska.
Wdrożenie systemu ERP pozwoliło uzyskać nam stały dostęp online do każdego materiału wykorzystywanego w procesie produkcyjnym. Możliwa stała się kontrola minimalnych stanów magazynowych produkcji i stworzenie wirtualnego magazynu przyprodukcyjnego gwarantującego łatwy dostęp do materiałów i półfabrykatów na stanowiskach produkcyjnych – wyjaśnia ekspert GT85 Polska.
System umożliwił również rejestrowanie i natychmiastowy dostęp do ewidencji czasu pracy załogi na konkretnym zleceniu czy stanowisku. To spora zmiana w stosunku do prowadzonego dotychczas „ręcznego” monitorowania danych, które było przyczyną przekłamań i błędów.

Nastał czas wymiany
 
GT85 Polska, to kolejna już firma, która zdecydowała się na wymianę systemu ERP. Według analizy firmy BPSC, już 30% prowadzonych procesów przedsprzedażowych stanowią projekty, których celem jest właśnie wymiana wykorzystywanego do tej pory przez klientów oprogramowania.
Spora część tych systemów została wdrożonych wiele lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości gospodarczej i technologicznej, jeszcze przed erą analityki, digitalizacji oraz mobilnej rewolucji. Od tamtej pory wiele się zmieniło, same organizacje z niewielkich firm przekształciły się w średnie lub duże przedsiębiorstwa, niekiedy wielofirmowe i działające poza granicami kraju. By móc konkurować z zachodnimi koncernami, muszą mieć wsparcie informatyczne na podobnym poziomie jak one. Siłą rzeczy dziś potrzebują zupełnie innych rozwiązań - tłumaczy Maryla Pawlik, dyrektor działu sprzedaży w BPSC.
Wymiana systemów to nie tylko lokalny trend. Jak wynika z globalnych badań Ventana Research, aż 45% badanych przedsiębiorstw chce w najbliższym czasie korzystać z bardziej wydajnych systemów ERP.

Źródlo: www.bpsc.com.pl 

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin