Firma Oracle zaprezentowała szereg istotnych innowacji związanych z platformą Oracle Cloud, które mają dać przedsiębiorstwom poczucie bezpieczeństwa niezbędne do uruchomienia ich najbardziej newralgicznych aplikacji w chmurze. Sercem oferty Oracle PaaS (platforma jako usługa) jest nowa baza danych udostępniana w formie usługi (DBaaS), oparta na rozwiązaniu Oracle Database 12c w wersji 2. Nowa baza danych Oracle będzie dostępna najpierw właśnie w chmurze, co zapewni firmom każdej wielkości dostęp do najszybszej, najbardziej skalowalnej i niezawodnej technologii bazy danych na świecie w ekonomicznym i elastycznym środowisku.


raport erp 2024 banner

 
W ciągu niemal 40 lat, rozwijanej przez Oracle technologii baz danych zaufało ponad 300 000 klientów. Teraz, wraz z nową ofertą DBaaS, Oracle wprowadza szybkość, skalowalność i niezawodność do chmury. Oracle Database 12c w wersji 2 to rozwiązanie w pełni zgodne zarówno z obciążeniami klasy podstawowej, jak i najbardziej rozbudowanymi aplikacjami opartymi na bazie danych. Pozwala firmom korzystać z narzędzi znanych im z wdrożeń lokalnych do budowania aplikacji biznesowych dla małych i średnich firm oraz aplikacji departamentalnych w chmurze.

Firma Oracle przedstawiła również udoskonalenia i dodatki do platformy Oracle Cloud, w tym wszechstronne narzędzia dla wszystkich modeli opracowywania aplikacji. Obejmują one uproszczoną migrację i rozszerzanie obciążeń biznesowych w chmurze, narzędzia do bezpośredniego programowania w chmurze i funkcje do opracowywania aplikacji z użyciem minimalnej ilości kodu. Zaprezentowane udoskonalenia PaaS to również 19 nowych usług przetwarzania w chmurze, takich jak Container Cloud Service, Oracle Identity Cloud Service, Oracle Internet of Things Cloud Service, Big Data Cloud Services oraz Oracle Analytics Cloud Services.

Zapowiadane przez Oracle rozwiązania pojawiają się w czasie, gdy wiele przedsiębiorstw chciałoby wykorzystać zalety finansowe i prostotę chmury, ale nie dokonało jeszcze samej migracji. Obawy dotyczące bezpieczeństwa, skali i złożoności, niepewne ścieżki migracji, pofragmentowane zestawy narzędzi i niespójne interfejsy użytkownika sprawiają, że wiele przedsiębiorstw nie podejmuje tej decyzji i poszukuje chmury wyposażonej w możliwości znane z wdrożeń lokalnych, niezbędne dla korporacyjnych środowisk informatycznych. Wraz z zaprezentowanymi rozwiązaniami Oracle dostarcza kompleksowe narzędzia pozwalające firmom maksymalnie wykorzystać potencjał chmury.
Platforma Oracle Cloud pozwala programistom, działom informatyki oraz szefom działów biznesowych bez trudu wykorzystać chmurę do obsługi dowolnego obciążenia” — powiedział Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów Oracle. „Oracle Cloud udostępnia zintegrowaną gamę rozwiązań zaliczanych do takich kategorii jak infrastruktura, platforma i oprogramowanie jako usługa (IaaS, PaaS i SaaS), bo właśnie tego oczekują klienci korporacyjni. Oracle ułatwia przy tym korzystanie ze swojej opartej na standardach otwartych platformy PaaS w chmurze publicznej zapewniającej wysoką wydajność i dostępność.
Baza danych nowej generacji jako usługa

Fakt, że najlepsza baza danych na świecie, Oracle Database 12c w wersji 2, jest udostępniana w pierwszej kolejności w chmurze, zwiastuje nową epokę skali i innowacyjności dla firm. Ta sztandarowa baza danych Oracle opiera się na architekturze obsługującej wielu klientów i technologii przetwarzania w pamięci. Nie tylko sprosta więc dzisiejszym potrzebom przedsiębiorstw, lecz także zabezpieczy je na przyszłość przed gwałtownym wzrostem ilości danych dzięki szybszemu przetwarzaniu obciążeń analitycznych i niezrównanej obsłudze baz danych liczących sobie setki terabajtów.

Oracle Database pomoże również na nowo zdefiniować produktywność technologii programistyczno-operacyjnych. Zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ pozwala szybko konfigurować i dostrajać bazy danych, udostępnia też zaawansowane konfiguracje umożliwiające połączenie wydajności systemów programowo-sprzętowych Oracle Exadata z unikatową technologią baz danych PDB. Ten standard wydajności nowej generacji jest teraz dostępny jako rozwiązanie klasy podstawowej dla małych i średnich baz danych w środowiskach produkcyjnych i testowych oraz środowiskach programowania — już od 175 USD miesięcznie w ramach usługi Oracle Exadata Express Cloud Service.

Nowe rozwiązania dla programistów aplikacji chmurowych

Dzięki platformie Oracle PaaS programiści mają większą swobodę wyboru niż kiedykolwiek dotąd — mogą tworzyć aplikacje lokalnie lub w chmurze, korzystając przy tym z różnych języków i usług. Usługa Oracle Application Container Cloud Service obsługuje teraz język PHP, a także platformę Node.js i technologię Java. Za pomocą nowego rozwiązania Oracle Cloud Stack Manager można tworzyć i rozbudowywać aplikacje składające się z wielu usług PaaS oraz całościowo nimi zarządzać. Przedsiębiorstwa mogą też automatycznie przenosić aplikacje Java EE do chmury za pomocą narzędzia Oracle AppToCloud, dodając przy przenoszeniu takie funkcje jak aktywna zapasowa baza danych i zwiększając wielkość klastra. Za pomocą platformy Oracle Application Builder Cloud Service do opracowywania aplikacji z użyciem minimalnej ilości kodu można z kolei tworzyć kompletne aplikacje z poziomu przeglądarki nawet bez umiejętności programistycznych. Pozwala to rozszerzać usługi o wstępnie uzupełnione interfejsy API Oracle SaaS lub niestandardowe usługi ze wspólnego katalogu REST API.

Oracle Developer Cloud Service upraszcza współpracę między programistami przez integrację z popularnymi narzędziami do współpracy, takimi jak Slack, Hipchat, Packer firmy Hashicorp czy Terraform. Usługa jest wyposażona w elastyczne funkcje zarządzania do kontroli okresów intensywnej pracy, zadań i zaległości.

Oracle Mobile Cloud Service udostępnia teraz użyteczne informacje i interakcje w wielu kanałach i mikrolokalizacjach, aby zoptymalizować doświadczenia klienta. Dostarcza również inteligentne, kontekstowe narzędzia typu chatbot obejmujące różne kanały komunikacji, np. Facebook Messenger, Slack i Kik.

Prewencyjne zabezpieczenia chmur w oparciu o tożsamości i analizy

Oracle Identity Cloud Service to nowa platforma zabezpieczeń i zarządzania tożsamościami stworzona specjalnie z myślą o chmurze. Za pomocą standardów otwartych można ją szybko zintegrować z aplikacjami działającymi w chmurze. Umożliwia zarządzanie tożsamościami użytkowników w ramach wdrożeń w chmurze i instalacji lokalnych.

Dodatkowym wzmocnieniem bezpieczeństwa jest nowa usługa Oracle Security Monitoring and Analytics Cloud Service na nowej platformie Oracle Management Cloud, wykorzystująca automatyczne uczenie do identyfikowania zagrożeń i generowania ostrzeżeń na wczesnym etapie. Oracle Management Cloud to pierwsze w pełni zintegrowane narzędzie do zarządzania cyklem życia aplikacji biznesowych. W oparciu o automatyczne uczenie monitoruje i analizuje wszelkie dane operacyjne w środowiskach heterogenicznych, wykrywa anomalie i zapewnia wydajność i zgodność.

Uproszczenie integracji w wielu chmurach i środowiskach lokalnych

Za pomocą usługi Oracle API Platform Cloud Service programiści mogą tworzyć i chronić swoje interfejsy API oraz zarządzać nimi w oparciu o wbudowane wykresy analityczne. Jednocześnie mogą uruchomić bramę API w obrębie chmury Oracle, środowiska lokalnego lub chmur innych firm. Koordynowanie integracji chmury ze środowiskiem lokalnym bez konieczności programowania jest możliwe również w usłudze Oracle Integration Cloud Service, która jest wyposażona w ponad pięćdziesiąt wbudowanych adapterów dla różnych aplikacji, m.in. Ariba, Concur, LinkedIn, Salesforce, Slack, Twilio i Twitter.

Oracle Data Integration Cloud Service umożliwia replikację danych strumieniowych oraz ich ekstrakcję, transformację i ładowanie w różnych przypadkach użycia, w tym podczas migracji danych i w ramach obsługi obciążeń zbliżonych do hurtowni danych (które przenoszą dane na platformie PaaS), takich jak Oracle DBaaS, Oracle Big Data Cloud Service, a nawet usługi udostępniające bazy danych innych producentów. Oracle Data Integration Cloud obejmuje jednorodne środowisko projektowania do opracowywania transformacji MapReduce, przekształcania danych usystematyzowanych i przygotowywania transformacji opartych na oprogramowaniu Hive — a wszystko to w jednym narzędziu. Oracle udostępnia pierwsze w branży rozwiązanie do replikacji danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego lub w partiach ze środowiska lokalnego do chmury lub między chmurami.

Za pomocą usługi Oracle Internet of Things Cloud Service klienci mogą wdrażać gotowe aplikacje Internetu Rzeczy, takie jak Asset Monitoring (monitorowanie środków trwałych), Production Monitoring (monitorowanie produkcji), Fleet Monitoring (monitorowanie floty) czy Connected Worker. Usługa ta upraszcza łączność przez wirtualizację urządzeń, przetwarzanie strumieni i analizy predykcyjne. Łączy w ten sposób dane przesyłane przez urządzenia, dane kontekstowe przechowywane w aplikacjach ERP i CRM oraz istniejące wcześniej połączenia z aplikacjami biznesowymi, takimi jak Oracle Service Cloud, Oracle E-Business Suite, JD Edwards i PeopleSoft.

Pełne możliwości big data i analiz w chmurze

Usługi Oracle Big Data Cloud Services wprowadzają wiele nowych funkcji i narzędzi, w tym obsługę technologii Apache Hadoop, Apache Spark, Apache Kafka i NoSQL. Oracle Big Data Cloud Service Compute Edition to w pełni zarządzana, elastyczna platforma do zarządzania wielkimi zbiorami danych i ich analizowania. Oracle Event Hub Cloud Service to z kolei w pełni zarządzana, elastyczna usługa, która umożliwia ładowanie, przetwarzanie i analizowanie strumieni danych oraz tworzenie i wdrażanie aplikacji do przetwarzania strumieniowego. Usługa Oracle DataFlow ML Cloud Service obsługuje przenoszenie i przekształcanie danych strumieniowych i wsadowych w oparciu o automatyczne uczenie i rekomendacje w zakresie odwzorowywania, profilowania i wzbogacania big data. Oracle NoSQL Database Cloud Service zapewnia przewidywalnie wysoką wydajność dla większości wymagających aplikacji NoSQL. Oracle Big Data SQL Cloud Service udostępnia natomiast jedno szybkie zapytanie SQL dla wszystkich wielkich zbiorów danych przechowywanych na platformach Hadoop, w wielu bazach danych NoSQL i środowisku Oracle Database.

Za pomocą chmury Oracle Analytics Cloud każdy użytkownik w przedsiębiorstwie może wykonywać dowolne zapytania na dowolnych danych przy użyciu dowolnego urządzenia — w chmurze, lokalnie lub w obu tych środowiskach. Platforma ta obejmuje nowe działające w chmurze rozwiązanie Oracle Essbase Cloud Service, które pozwala firmom przekształcać procesy wykorzystujące arkusze kalkulacyjne w sprawne modele oparte na współpracy w ciągu zaledwie minut. Wzbogaceniem funkcji wizualizacji i samoobsługowego wykrywania jest usługa Oracle Data Visualization Cloud Service, która teraz potrafi interpretować dane, aby automatycznie generować inteligentne analizy i zwiększać produktywność przedsiębiorstw. Jest wyposażona w inteligentne konektory danych dla ponad 40 źródeł, samoobsługowe narzędzia do przygotowywania danych i pakiety aplikacji analitycznych stworzonych z myślą o takich obszarach jak sprzedaż, marketing, kadry i finanse.

Źródło: www.oracle.com

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin