W swoim wystąpieniu inaugurującym konferencję Oracle OpenWorld Larry Ellison, prezes i dyrektor Oracle ds. technicznych, przedstawił wizję dotyczącą chmury drugiej generacji, zaprojektowanej specjalnie dla przedsiębiorstw, bezpieczniejszej i bardziej zaawansowanej technologicznie niż jakakolwiek inna chmura dostępna na rynku.
 
 
Oracle udostępnia przedsiębiorstwom chmurę drugiej generacji „Gen 2 Cloud” z autonomicznymi funkcjami i znakomitymi zabezpieczeniami – rozwiązanie, które znacznie wyprzedza konkurencję pod względem wydajności i kosztów

Podczas gdy chmury pierwszej generacji są oparte na technologiach sprzed dekady, chmura Oracle Gen 2 Cloud została utworzona, aby pomóc przedsiębiorstwom w bezpiecznym uruchamianiu najbardziej wymagających obciążeń. Dzięki swojej unikatowej architekturze i funkcjom platforma Oracle Cloud jest wyjątkowo bezpieczna, wydajna i ekonomiczna. Ponadto Oracle Gen 2 Cloud to jedyna infrastruktura utworzona pod kątem uruchamiania Oracle Autonomous Database ― pierwszej i jedynej na rynku autonomicznej bazy danych.
Celem projektantów rozwiązania Oracle Gen 2 Cloud było stworzenie bezpiecznej platformy, na której można uruchamiać wszystkie obciążenia. Łatwo powiedzieć, ale zbudowanie bezpiecznej chmury okazało się bardzo trudne i wymagało wprowadzenia zasadniczych zmian w architekturze naszej chmury – powiedział Larry Ellison
Podstawą platformy Oracle Gen 2 Cloud jest infrastruktura Oracle Cloud Infrastructure, która została zaprojektowana z myślą o bezpiecznym uruchamianiu każdego obciążenia w środowisku przedsiębiorstwa. Nowoczesne rozwiązania IaaS firmy Oracle obsługują bazę danych Oracle Autonomous Database i zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa w całej sieci, co oznacza lepszą ochronę danych o znaczeniu newralgicznym.

Ellison omówił bieżący stan ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi, określając go jako „niewystarczający”. W związku z tym ważnym problemem przedstawił nowe, wysoce zautomatyzowane usługi zabezpieczające dostępne na platformie Oracle Cloud Infrastructure, które szybko wykrywają zagrożenia oraz pomagają w zapobieganiu im i usuwaniu ich skutków. Opisał również Oracle Autonomous Database ― najpopularniejszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie bazę danych, która dodatkowo wzmacnia zabezpieczenia Oracle, pomagając w zapobieganiu cyberatakom i kradzieży danych. Baza ta w unikatowy sposób skanuje system pod kątem zagrożeń oraz aktualizuje zabezpieczenia bez przerywania pracy. Oracle Autonomous Database rewolucjonizuje zarządzanie danymi. Dzięki funkcjom automatycznego zarządzania, dostrajania oraz wdrażania aktualizacji i poprawek umożliwia użytkownikom szybsze wprowadzanie innowacji na bezpiecznej platformie z opłatą za faktyczne wykorzystanie.
Wprowadzamy kolejne generacje technologii obliczeniowych, ale naszym celem zawsze była ochrona Waszych inwestycji w aplikacje i dane oraz ułatwienie ich przenoszenia do środowisk nowej generacji. Dotyczy to również platformy Oracle Gen 2 Cloud – powiedział – Larry Ellison
Ellison zaprezentował również rozszerzone funkcje autonomicznej bazy danych i nowe opcje jej wdrażania, takie jak Dedicated Exadata Cloud Infrastructure i Cloud at Customer. Klienci mogą wdrożyć rozwiązanie Autonomous Database na platformie Dedicated Exadata Cloud Infrastructure, która umożliwia izolowanie obciążeń, co zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo i niezawodność obciążeń o znaczeniu newralgicznym. Z kolei rozwiązanie Oracle Autonomous Database Cloud at Customer nadaje się idealnie dla klientów, którzy z powodu obowiązujących regulacji postanowili nie przenosić się do chmury publicznej, ale chcą korzystać z bazy Oracle Autonomous Database we własnym centrum obliczeniowym.

Ponadto Ellison przedstawił wyniki testów porównawczych w formie krótkich prezentacji. Okazało się, że istnieją duże różnice między wydajnością rozwiązań Oracle i Amazon. Baza danych Oracle Autonomous Database została porównana z kluczowymi rozwiązaniami firmy Amazon ― Oracle Database na platformie Amazon Relational Database Service (RDS), Amazon Aurora i Amazon Redshift. Bezpośrednie porównania wykazały również, że Oracle Autonomous Database może działać bez przerw i zakłóceń w trakcie aktualizacji. Umowy SLA dla produktów firmy Amazon przewidują niezawodność i dostępność na poziomie 99,95% (z wyłączeniem większości przyczyn planowanych i nieplanowanych przestojów), podczas gdy Oracle oferuje umowy SLA gwarantujące poziom 99,995%.

Autor: Patryk Jaworski, ERP-VIEW.PL

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin