Zarząd firmy IFS powołał sprawdzonego menedżera w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw na stanowisko prezesa jako następcę Alastaira Sorbie.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała dziś, że na stanowisko prezesa IFS powołany został Darren Roos. Swoje obowiązki przejmie 1 kwietnia 2018 roku, co zbiega się w czasie z odejściem na emeryturę Alastaira Sorbie na koniec pierwszego kwartału 2018.

Roos to doświadczony menedżer w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw z wynikami w rozwoju globalnych firm informatycznych. Ostatnio Roos pełnił funkcję prezesa SAP Cloud ERP, a wcześniej przyczynił się do znacznego wzrostu międzynarodowego firmy Software AG, która za jego kadencji potroiła swoją wielkość.

Darren Roos, prezes korporacji IFS, powiedział:
Wprowadzenie firmy IFS w nowy etap rozwoju traktuję jako wyzwanie i zaszczyt. IFS to wspaniała firma! Połączenie ogromnego doświadczenia w branży ERP, pozycji lidera w branży EAM i FSM oraz wyjątkowe uznanie klientów stwarza doskonałą podstawę do odegrania dominującej roli w sektorze oprogramowania dla przedsiębiorstw. Chciałbym służyć swoim doświadczeniem i umiejętnościami, zwłaszcza w dziedzinie rozwoju przedsiębiorstwa, budowania biznesu w chmurze oraz tworzenia wysokowydajnych zespołów w celu dalszego rozwoju firmy IFS”. Dodał też: „Cieszę się też na możliwość spotkania i współpracy z 3500 kobiet i mężczyzn, którzy zbudowali tę firmę oraz z 10 000 klientów i partnerów, którzy przyczynili się do jej wielkości.
Per Franzén, partner z EQT (właściciela IFS) skomentował:
Darren może pochwalić się doświadczeniem i wiedzą, a także sprawdził się w budowaniu pozycji firm na rynku, na którym działa IFS, co sprawia, że jest doskonałym wyborem na stanowisko prezesa. Zatrudnienie Darrena przypada w momencie, kiedy IFS stoi w obliczu możliwości na dalszą ekspansję w swojej branży i wzmocnienie swojej wiodącej pozycji. To dobra wiadomość dla klientów, partnerów i oczywiście pracowników”. Dodał także: „Dziękujemy Alastairowi za jego zaangażowanie i jesteśmy mu głęboko wdzięczni za dzisiejszy sukces firmy IFS. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Alastairem w ramach sieci branżowej EQT.
Komentując swoje odejście na emeryturę, Alastair Sorbie powiedział:
Jestem dumny z tego, że przez 12 lat pełnienia funkcji prezesa doprowadziłem firmę IFS do pozycji globalnej organizacji. Chciałbym podziękować wielu osobom, które towarzyszyły mi na tej drodze – pomogły one w rozwoju kultury korporacyjnej, która pozwala firmie IFS na przyciągnięcie i utrzymanie utalentowanych pracowników oraz klientów będących liderami w branży. Życzę im, Darrenowi i całej wspólnocie IFS wszystkiego najlepszego na przyszłość.
Źródło: www.ifsworld.com

itbook.pl to otwarty katalog firm. Polityka prywatnosci | Regulamin